Néhány esetben az elhúzódó fülbetegségek orvosi kezelést igényelnek: bizonyos betegségek esetében az orvos antibiotikumot ír fel, melyek gyorsítják a gyógyulást. Azonban mi is elősegíthetjük a gyors gyógyulást. De milyen természetes anyagokkal lehet kezelni a fülfájást?
A kezelést kezdjük természetes fülcseppekkel. Ezek általában fokhagymaolajat vagy molyhos ökörfarkkóró-virág olajból készülnek. De használhatjuk e két anyagot keverve is. Lényegük, hogy elpusztítják a kórokozókat és csökkentik a gyulladást, enyhítik a fájdalmat.
A bíbor kasvirág kivonata, az echinaceae enyhíti a megfázás és az influenza okozta fertőzéssel járó fülgyulladást.
Ha a hallójáratunk gyulladt be, akkor érdemes levendulaolajjal bedörzsölni a fülcimpát, mert erős nyugtató és gyulladáscsökkentő hatással bír.
A helyileg alkalmazott gyógynövényolajokon kívül eukaliptusz-illóolajjal inhalálást is végezhet, ami segít az elzáródott Eustach-kürt megnyitásában, csökkenti a középfülben fellépő nyomást, és segíti a folyadékok távozását a dobüregből. A fájdalom enyhüléséig naponta többször is alkalmazhatja.
A fülfájás enyhítésére a belsőleg alkalmazott táplálék kiegészítők is kiválóak lehetnek. Szedjünk C-vitamint, mely erősíti az immunrendszert és segíti a szervezet fertőzés elleni harcát, valamint megakadályozza a betegség kiújulását. A C-vitamint növényi eredetű gyulladáscsökkentő hatóanyagokkal, flavonoidokkal együtt ajánlott szedni, mivel ezek lényegesen növelik hatékonyságát. Az immunrendszert erősíti a kasvirágkészítmény is, ami különösen akkor hatásos, ha a fülfájás felső légúti fertőzés következtében jelentkezik.
A gyógynövényből készült fülcseppek hatására a fájdalom gyorsan - gyakran az alkalmazástói számított 10 percen belül - megszűnik. Mielőtt a fülébe cseppentene, melegítse fel az üveget, hogy a cseppek alkalmazása kellemesebb legyen.
Ezenfelül rakjunk meleg borogatást a fülünkre, mivel a meleg azonnal csillapítja a fájdalmat és elindítja a gyógyulást.
Kapott már Ön, vagy gyermeke fülgyulladást uszodában, természetes vizekben?
Enyhíti a fájdalmat, a bőrpírt és a viszketést. A külső hallójárat gyulladása esetén alkalmazható.